Friday, 06.06.2014

Mistrz Ortografii Polskiej i Poprawnej Polszczyzny

6 czerwca podczas uroczystej Gali Laureatów w Polskiej Akademii Nauk w Pałacu Staszica Jan Siekierzycki występował jako podwójny laureat.

Zdobył 6 miejsce w VIII Ogólnopolskim Konkursie Polonistycznym ,,Z ortografią na co dzień” oraz 8 miejsce w X Jubileuszowym Ogólnopolskim Konkursie Polonistycznym ,,Z poprawną polszczyzną na co dzień”. Oba konkursy były w kategorii klas czwartych, a laureaci wyłonieni zostali z 8 tysięcy finalistów (różnych poziomów wiekowych-od szkoły podstawowej do liceum) z całej Polski.

Praca literacka Jana Siekierzyckiego, którą napisał podczas finałów, została umieszczona w książce ,,Tak napisali najlepsi Finały Ogólnopolskie 2014''

Gratulujemy Jasiowi lekkiego pióra, bogatej wyobraźni oraz bardzo dobrej znajomości ortografii i interpunkcji! Życzymy dalszych sukcesów!