Tuesday, 10.05.2011

Rekolekcje

Rekolekcje wielkopostne

czas bliskich spotkań z Bogiem

Szóstego kwietnia przyszliśmy do szkoły na ósmą rano. Spotkaliśmy się w sali z wychowawcą i poszliśmy do hali sportowej. Tam czekała na nas reszta klas i ksiądz Ryszard z parafii PW Krzyża Św. Towarzyszył mu pięcioosobowy chórek. Ksiądz opowiadał nam o więzi człowieka z Bogiem, pokazał nam, jak krępują nasze ruchy grzechy, które ciążą na naszym sumieniu, udowodnił, że każdy człowiek jest inny.Przypominał Dziesięć Przykazań Bożych i nawiązywał do nich w swoich rekolekcyjnych naukach. Tłumaczył nam, że rekolekcje to czas przygotowań do świąt Wielkanocnych. Czasami żartował.
Zadał nam zadanie domowe. Mieliśmy rano odmówić modlitwę „Ojcze Nasz” i „Zdrowaś Mario”. Na życzenie księdza robiliśmy plakaty w grupach. Nasze prace miały przedstawiać dobre cechy ludzkie. O jedenastej dziesięć rozeszliśmy się do domów. Następnego dnia również o ósmej poszliśmy do hali. Wszystkie plakaty, które rysowaliśmy dzień wcześniej, leżały na środku sali. Kapłan ułożył krótką historię o oszustwie, w której bohater pokonując drogę do szkoły popełnia wiele grzechów ciężkich, a później za nie płaci. Następnie ruszyliśmy do klas. Kolejny raz robiliśmy plakaty, ale tym razem przedstawiały Boga. 08.04.2011 do szkoły przyszliśmy na dziewiątą. Słuchaliśmy kapłana, który wytłumaczył nam formułę spowiedzi. Droga przez konfesjonał skraca naszą drogę do Boga. Kapłan powiedział nam także, że najkrótsza modlitwa to słowo „Jezus”. O 10.00 przeszliśmy do kościoła na spowiedź. Następnie rozpoczęła się Msza Święta. O 12.00 udaliśmy się do domów.

Relacjonował dla Was - Nowik