Tuesday, 18.01.2011

Dzień Anioła w Jedynce

Dzień Anioła
Ciągle jeszcze istnieją wśród nas ANIOŁY. Nie mają wprawdzie żadnych skrzydeł, lecz ich serce jest bezpiecznym portem dla wszystkich, którzy są w potrzebie.

Dzień Anioła w Jedynce

,,Dzień Anioła” w Jedynce poprzedziły długie przygotowania. Rozpoczęliśmy działania od zaprojektowania i zrobienia skrzydeł na lekcjach plastyki. Największe uznanie i zainteresowanie znalazł projekt skrzydeł przygotowany przez Kornelię Zwierzchowską z IVD. O wielkości skrzydeł decydowaliśmy sami. Jedni więc mieli skrzydła małe, inni – duże, a ci najbardziej pracowici - ogromne. Te symbole aniołów nosiliśmy na czapkach lub ramionach.
Staraliśmy się bardzo, aby tego dnia nie narozrabiać i zachowywać się tak, jak na prawdziwe anioły przystało, bo przecież takich w Jedynce naprawdę nie brakuje. Na trzeciej lekcji obejrzeliśmy tradycyjne jasełka przygotowane przez nauczycielki z „zerówek”. Do stajenki w Betlejem zawitały baśniowe postaci. Były wśród nich: Pinokio, Dziewczynka z zapałkami, pszczółka Maja, Calineczka.
Tego dnia odbywały się też wigilie klasowe, na których dzieliliśmy się opłatkiem i jedliśmy mniej lub bardziej tradycyjne potrawy. Częstowaliśmy się również słodyczami. Później przystąpiliśmy do robienia plakatów. Było przy tym sporo zabawy i śmiechu. Powstały przepiękne prace. Umieściliśmy na nich życzenia, narysowaliśmy bałwanki, choinki, prezenty, sanie, no i oczywiście śnieg, którego w Polsce niemało o tej porze roku. Jak na „anioły” przystało posprzątaliśmy po sobie i udaliśmy się do domów.
"Mój Anioł"

Mój Anioł co wieczór
Pierze skrzydła w pralce
Zawiesza je troskliwie