Tuesday, 18.01.2011

Wywiad

Wywiad z panią Elżbietą Niemirą – Rysiak

Marzę o komputerach w każdej klasie…
Dziś KLEX rozmawia z panią Elżbietą Niemirą – Rysiak wicedyrektorką w SP – 1

Klex: Czym jest dla Pani pracę i zawód nauczyciela?
E. Niemira – Rysiak: Moja praca daje mi wiele satysfakcji. Jestem szczęśliwa, że to, co robię, daje mi radość.
Klex: Czego nie lubi Pani w swoim zawodzie?
E. Niemira – Rysiak: Najbardziej nie lubię, kiedy uczniowie nie szanują się, lekceważą i zachowują niekulturalnie.
Klex: Czy posiada Pani jakieś domowe zwierzątko? Jeśli nie, to jakie miałaby Pani najchętniej?
E. Niemira – Rysiak: Niestety w domu nie mam zwierząt. Marzę jednak o rybkach, gdyż uważam, że bardzo relaksują.
Klex: Jakie były początki Pani kariery nauczycielskiej?
E. Niemira – Rysiak: Pracę rozpoczęłam w Szkole Podstawowej nr 2 w Sulechowie tuż po ukończeniu studiów.
Klex: Kiedy rozpoczęła Pani pracę w naszej szkole?
E. Niemira – Rysiak: W Jedynce pracuję od 1999 roku.
Klex: Dlaczego wybrała Pani zawód nauczyciela?
E. Niemira – Rysiak: Nauczycielką była moja mama. Jako dziecko zazdrościłam jej, że może sprawdzać zeszyty i pisać w dzienniku. Także chciałam zostać nauczycielką. Bardzo lubię dzieci i dlatego marzyłam o pracy z nimi. Pragnęłam uczyć literek, cyfr i szlaczków.
Klex: Czy pełniąc funkcję wicedyrektora opiekuje się Pani również jakąś klasą? Jak ocenia Pani ten zespół?
E. Niemira – Rysiak: Tak, jestem wychowawczynią klasy II c . Moja klasa jest wspaniała. To bardzo mądre dzieciaki, choć niezwykle żywiołowe. Mają tysiąc pomysłów na minutę i ogromne serca.
Klex: Co uważa Pani w swoim zawodzie za najpiękniejsze i najcenniejsze?
E. Niemira – Rysiak: Najpiękniejszy jest uśmiech dziecka, każdy, nawet najdrobniejszy sukces moich uczniów, każda trudność, jaką uda im się pokonać.
Klex: Jakie jest Pani hobby?
E. Niemira – Rysiak: Uwielbiam czytać książki. Jeśli tylko pozwala mi na to czas, sięgam po dobrą lekturą. Chętnie też gran w kręgle i jeżdżę na rowerze.
Klex: Jakie są Pani największe marzenia związane z pracą zawodową?
E. Niemira – Rysiak: Chciałabym , aby wszyscy uczniowie przychodzili do szkoły z radością i zawsze przygotowani. Marzę, żeby w każdej klasie były komputery i kąciki do zabawy oraz tablice interaktywne.
Klex: Redakcja życzy spełnienia marzeń i dziękuje za wywiad.
E. Niemira – Rysiak: Miło mi było się z Wami spotkać.

Rozmawiały: Wika Pietruszyńska, Ala Jasiewicz,, Julia Domowicz, Weronika Krakowiak, Julia Ciesielska, Kaja Morawińska z klasy IVA.