Monday, 20.12.2010

Wywiad

Wywiad z p. Katarzyną Światlak

Marzę, by uczniowie zawsze przychodzili do szkoły przygotowani…
Dziś KLEX rozmawia z panią Katarzyną Światlak, nauczycielką języka niemieckiego w Szkole Podstawowej nr 1

1. Dlaczego wybrała Pani zawód nauczyciela?
- Tak naprawdę to odkąd pamiętam chciałam pracować w szkole. Od najmłodszych lat bawiłam się z misiami i lalkami w szkołę, prowadziłam dziennik no i oczywiście stawiałam oceny, a tak na poważnie, to w czwartej klasie liceum zdecydowałam, że pójdę na studia nauczycielskie, bo wcześniej myślałam o ekonomii.
2. Co spowodowało, że przedmiotem, którego Pani naucza jest język niemiecki?
- A to już zasługa moich rodziców, którzy zapisali mnie na lekcje języka niemieckiego, kiedy byłam w szóstej klasie szkoły podstawowej i oczywiście nauczycielki, dzięki której tak pilnie się uczyłam.

3. Jak długo uczy Pani w szkole? Czy Jedynka jest Pani pierwszym miejscem pracy?

- W szkole pracuję 7 rok, a Jedynka nie jest moją pierwszą pracą.

4. Co w swoim zawodzie uważa Pani za najpiękniejsze?

- Stały kontakt z Wami uczniami i możliwość podzielenie się moją wiedzą.

5. Którą z klas darzy Pani największą sympatią? Jeżeli nie ma takiej, to dlaczego tak się dzieje?

- Lubię wszystkie klasy, które uczę. Myślę, że jest tak dlatego, że ja w ogóle lubię pracę z dziećmi.

6. Co jest Pani hobby? Czym się Pani zajmuje w swoim wolnym od szkoły czasie?
- Obecnie swój wolny czas spędzam z moją 1,5 roczną córką Hanią. Czytam jej książki, układamy klocki, chodzimy na spacery, jeździmy rowerem. A wieczorami, kiedy Hania śpi, czytam książki, rozwiązuję krzyżówki, gram w sudoku lub z mężem w scrabble.

7. Wszyscy marzymy o tym, by mieć jakieś domowe zwierzątko. Czy ma je Pani? Co nim jest?

- Tak, mam psa rasy Jack Russell Terrier. Wabi się Sztropka, co z holenderskiego znaczy łobuz i faktycznie, to taki mały nicpoń. Sztropka jest bardzo energicznym psem, który potrzebuje bardzo dużo ruchu.

8. Jakie jest Pani największe marzenie związane z pracą zawodową?

- Wciąż marzę o tym, żeby uczniowie zawsze przychodzili przygotowani do lekcji.

Dziennikarki z zaprzyjaźnionej IVA