Sunday, 10.09.2006

Wywiad z panią mgr Ewą Dudziak

Nasi nauczyciele

Wywiad z pania mgr Ewa Dudziak

Pani Ewa Dudziak należy do tych nauczycieli, którzy lubią to, co robią i praca daje jej radość. Nienawidzi hip hopu, uwielbia dobrą książkę. Marzy o... no właśnie, o czym?

1. KLEKS: Dlaczego wybrała pani ten zawód?

Ewa D.: Po prostu lubię dzieci .Nie powiem, że od dziecka marzyłam o tym, żeby być nauczycielką, ale że zawsze bardzo dużo czytałam, więc studiowałam polonistykę i tak się to stało.

2. KLEKS: Czy lubi pani swoją pracę?

Ewa D.: Gdybym nie lubiła, z pewnością nie pracowałabym w szkole. Każdy człowiek powinien robić to, co lubi. A jeżeli praca jest nie tylko obowiązkiem ale i przyjemnością, to już super!

3. KLEKS: Czego nie lubi pani w swoim zawodzie i w szkole?

Ewa D.: Czego nie lubię? Przede wszystkim tego, że mimo wszelkich sposobów nie do każdego ucznia udaje mi się dotrzeć i wszystkich jednakowo nauczyć, ale to nie zależy tylko ode mnie. Nie lubię stawiać złych ocen. Szczególnie nie lubię agresji, używania wulgarnych słów oraz nietolerancji wśród dzieci, a niestety, coraz częściej uwidaczniają się te zjawiska wśród naszych uczniów.

4. KLEKS: A co pani lubi?

Ewa D.: Lubię, kiedy moja praca przynosi efekty, kiedy sprawdziany wiedzy wypadaja dobrze. Z przyjemnością stawiam dobre oceny. Lubię wszystkie szkolne dzieci, niezależnie od tego, jakie są.

5. KLEKS: Ile lat już pani pracuje?

Ewa D.: Bardzo długo. Wspomne chociażby, że w naszej szkole to już dwudziesty trzeci rok pracy. W tej chwili uczę nawet dzieci moich byłych uczniów.

6. KLEKS: Czym się pani interesuje poza swoją pracą?

Ewa D: Mam wiele różnorodnych zainteresowań. Nadal bardzo dużo czytam, uwielbiam klasykę literacką. Chętnie obejrzę dobry film, spektakl teatralny, posłucham muzyki (oprócz hip?hopu!!!). Uwielbiam poznawać nowe miejsca, chętnie jeżdżę na wycieczki. Moim marzeniem jest podróż dookoła świata.

Rozmowę spisała Anula