Sunday, 10.09.2006

Nasi nauczyciele

Postanowiliśmy przybliżyc Czytelnikom „Klexa" sylwetki nauczycieli Jedynki. Ich postacie będziemy opisywać w kolejnych numerach naszego pisma. Nie ukrywamy, że liczymy na współpracę.

Pani Agata Piotrowska: uczy przyrody i jest wychowawcą klasy IV A. Prawie nie zadaje zadań domowych. Jest miłą osobą, która umie wszystko spokojnie wytłumaczyć. Nie denerwuje się na nas, choć czasami jesteśmy nieznośni i nie zachowujemy się dobrze na lekcji i glośno rozmawiamy. Cieszymy się, że mamy taką nauczycielkę.

Pani Danuta Chruściel: wicedyrektor szkoły, uczy języka polskiego i angielskiego. Jest bardzo zaradna i umie wszystko każdemu wytłumaczyć. Jest bardzo wymagającą nauczycielką. Zadaje bardzo dużo zadań domowych. Wszyscy lubią Panią Danutę, choć nikt z uczniów nie lubi, gdy nauczyciel dużo zadaje. Czasami bez przekonania protestujemy przeciwko zadaniom, ale wiemy jednocześnie, że dzięki pracom domowym dużo się nauczymy i opanujemy ogromny materiał, który nam sie w przyszłości przyda. Wszyscy się cieszymy, że mamy taką nauczycielkę. Dzięki Niej mogę opowiedzieć czytelnikom szkolnego pisma o wszystkich nauczycielach, ponieważ pani Chruściel opiekuje się Redakcją „Klex'a", do której należę i ja.

Pani Maria Samol: uczy matematyki i jest wychowawczynią klasy IV D. Nie zadaje nam za często zadań domowych, ale musimy sporo myśleć na lekcji. Umie doskonale tłumaczyć. Na lekcjach wychowawczych omawiamy wszystkie miłe i niemiłe sprawy, np. przezywanie się, agresywne zachowania dzieci bijatyki. Pani stara się radzić, jak należy się zachowywać. Bardzo lubimy tę nauczycielkę i cieszymy się, że jest z nami i nas uczy.

Pan Edmund Bosy: uczy nas techniki. Dla chłopaków to nietrudny przedmiot, ale dziewczyny za nim nie przepadaja. Pan Bosy nic nigdy nie zadaje do domu. Na lekcji mało się odzywa, daje nam zadanie do wykonania, a potem sumiennie je sprawdza. Daje dużo szans, by poprawić oceny. Bardzo się z tego cieszymy.

Pani Lilianna Kurkowiak: uczy nas religii już od drugiej klasy. Wszyscy uważamy,że religia to „luźna" lekcja, taka do porozmawiania o życiu. Pani Lilianna nic nigdy nie zadaje do domu, a jeżeli już się tak zdarzy, to wykonujemy to na ocene. Jeżeli ktoś zrobi coś niedobrze, pani nie ma pretensji.

Pani Jadwiga Gorajska: uczy nas historii. Jest również wicedyrektorką. Jest wymagajacą nauczycielką, ale nie ma w IVD nikogo, kto nie lubiłby historii. Chętnie uczymy się tego przedmiotu, bo chcemy poznać naszą przeszłość. Pani Jadwiga umie cierpliwie tłumaczyć.

Pan Mariusz Narzekała: uczy nas wychowania fizycznego. Uwielbiamy ten przedmiot. Pan Mariusz jest wymagającym wuefistą i czasami nas tak zmęczy, że trudno wstać, jeżeli już ktoś usiądzie. Czasami skarżymy się na duży wysiłek fizyczny, ale lubimy tego nauczyciela.

Pani  Beata Halasz: uczy matematyki, ale niestety w tym roku szkolnym nie ma wychowawstwa. Dzięki pani Beacie lekcja matematyki nigdy nie jest nudna. Prawie na każdej lekcji możemy liczyć nie tylko na różne zagadki, ale również na wiele ciekawostek. Nauczycielka ta często powtarza, jak ważne powinno być dla nas zdobywanie wiedzy. Wielu uczniów bierze sobie to do serca i nie przeszkadza, gdyż ma motywacje do nauki. W przyszłości będziemy mieli za co dziękować pani Halasz.

Pani Alicja Duczmińska: uczy stawiać pierwsze literki i rysować szlaczki. Lekcje z panią Alicją to także żarty i śmiech uczniów, bo pani Duczmińska lubi zabawę. Jest sprawiedliwą wychowawczynią. Pani Alicja pyta uczniów akurat wtedy, kiedy nie słuchają na lekcji. Przed panią Alą nic się nie ukryje.

Pani Lidia Skrzypczak: uczy religii. Każdy może się wtedy wypowiedzieć. Rozmawiamy o tym, co nas interesuje, czyli o codziennych problemach. Pani Lidia jest osobą miłą, która wie, czego uczniowie nie lubią, więc przystaje na propozycje uczniów. Ci, którzy chodzą na lekcje do pani Skrzypczak, nie narzekają. Obecnie panią Lidkę można zastać codziennie w świetlicy szkolnej, bo tam pracuje.

Pani Stanisława Niemira: uczy języka polskiego i tak, jak pani Halasz, nie ma wychowawstwa. Jest to osoba bardzo miła, spokojna, ale wymagajaca. Gdy uczeń czegoś nie rozumie, pani Niemira pomaga, tłumaczy, daje czas na odpowiedź. Jej uczniowie ciągle są przez nią motywowani do nauki. Nie powinni też mieć problemów ze zdaniem egzaminu.

O innych nauczycielach w następnym numerze „Klex'a"
Remigiusz Popadiuk
(odpowiadam za wszystkie sądy i przemyślenia, bo są one wyłącznie moim dziełem)