Monday, 20.11.2017

Turniej Siatkarski

- w Szkole podstawowej nr 1 w Sulechowie

W sobotę 18 listopada 2017 r. w Szkole podstawowej nr 1 w Sulechowie odbył się pierwszy Turniej Siatkarski o Puchar Prezesa UKS Jedynka +.
Zorganizowano go z inicjatywy trenerów i Zarządu klubu sportowego. Organizacja turnieju była możliwa dzięki wsparciu finansowym Gminy Sulechów z realizacji zadania ,,Upowszechnienie sportu wśród dzieci i młodzieży''.

W zmaganiach sportowych wzięło udział ponad 80 młodych siatkarek i siatkarzy. W turnieju uczestniczyły drużyny z Gubina, Nowej Soli, Szlichtyngowej, Kostrzyna nad Odrą, Zielonej Góry i Sulechowa.

Po ośmiu godzinach rozgrywek w hali sportowej turniej zakończył się następującymi wynikami:

Dziewczęta:
I miejsce - Virtus Szlichtyngowa Zahir Wschowa
II miejsce - UKS Trójka Sulechów zespół I
III miejsce - UKS Trójka Sulechów zespół II
IV miejsce - UKS Jedynka + Sulechów zespół I w składzie: Kaja Hamrol, Maja Sznajderowska, Julia Stawik, Martyna Przychodzka.
V miejsce - Kostrzyn nad Odrą zespół I
VI miejsce - UKS Trzynastka Zielona Góra
VII miejsce - UKS Trójka Sulechów zespół III
VIII miejsce - Kostrzyn nad Odrą zespół II
IX miejsce - UKS Jedynka + Sulechów zespół II w składzie: Laura Gackowicz, Klaudia Danielewicz, Dominika Mospan,Wiktoria Ostrowska.

Chłopcy:
I miejsce - UKS Trójka Sulechów zespół II
II miejsce - Gubin zespół I
III miejsce - UKS Trójka Sulechów zespół II
IV miejsce - UKS Jedynka + Sulechów zespół I w składzie: Bartosz Frank, Igor Zaczyński, Jakub Winsowski, Konrad Dawcewicz.
V miejsce - Nowa Sól
VI miejsce - Gubin zespół II
VII miejsce - UKS Jedynka + Sulechów zespół II w składzie: Jakub Kahla, Hubert Szukała, Patryk Skorupa, Maksymilian Strykowski.
VIII miejsce - UKS Jedynka + Sulechów zespół III w składzie: Michał Borkowski, Kacper Wnuk, Igor Sołoduchin, Michał Cieluch.

Najlepszą zawodniczką turnieju została:
Magdalena Lipigórska - Virtus Szlichtyngowa Zahir Wschowa

Najlepszym zawodnikiem turnieju został:
Bartosz Frank - UKS Jedynka + Sulechów

Wszystkim uczestnikom należą się ogromne gratulacje za zaangażowanie i sportową rywalizację. Dla wielu z nich była to lekcja pokory, porównania swoich umiejętności z możliwościami koleżanek i kolegów. Próba radzenia sobie z emocjami, zarówno tymi pozytywnymi jak i negatywnymi.

Był to owocny, długi trening! Wiele spotkań stało na bardzo wysokim poziomie, a zawodnicy pokazali dobre przygotowanie. Ataki ,,kiwki’’ oraz efektowne obrony mogły podobać się obserwującym rozgrywki kibicom.

Organizatorzy dziękują wszystkim osobom za pomoc przy organizacji turnieju, a w szczególności sędziom. Wszystkim zawodnikom dziękujemy za udział i życzymy powodzenia w kolejnych rozgrywkach.

UKS Jedynka+