Monday, 20.11.2017

Walczyli o Laur

Haliny Poświatowskiej

17 listopada 2017 r. czworo uczniów z naszej szkoły: Eliza Rosolska z kl. VI b, Paulina Najdek z kl. VI b, Zuzanna Szrama z kl. VI b i Tomasz Miter z kl. VII c, mieli okazję na deskach sceny kameralnej Teatru Lubuskiego w Zielonej Górze recytować wybrany przez siebie wiersz Haliny Poświatowskiej.

Inicjatorem konkursu, w którym wzięli udział nasi uczniowie był Ogólnopolski Klub Poetów. Patronaty honorowe nad całą imprezą roztaczają Wojewoda Lubuski i Wojewoda Wielopolski, a patronat medialny sprawuje TVP Info i Poradnik Bibliotekarza.

W miniony piątek odbyły się półfinały organizowane przez Młodzieżowe Centrum Kultury i Edukacji "Dom Harcerza" w Zielonej Górze. Dyrektor placówki - Kinga Krutulska serdecznie powitała wszystkich uczestników, a jury w składzie: Ewa Lewandowska, Alicja Niewiadomska i Marta Pohrebny wyłoniło recytatorów, którzy 2 grudnia 2017 r. wezmą udział w finale konkursu.

Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali się znakomicie. Ich interpretacja wierszy Haliny Poświatowskiej była doskonała i zrobiła duże wrażenie. Wiersz prezentowany przez Tomka Mitera spodobał się jurorkom i nominowały go do finału.

Gratulujemy i życzymy powodzenia 2 grudnia.