Sunday, 19.11.2017

"Polska moją Ojczyzną"

- konkurs szkolny

Dnia 14 listopada 2017 r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs "Polska moją Ojczyzną". Wzięło w nim udział 16 uczniów z wszystkich klas czwartych. Organizatorami tego konkursu były nauczycielki j. polskiego: Anna Oczujda i Sylwia Bączkiewicz. Uczniowie rozwiązywali test składający się z 15 zadań. Mogli zdobyć 51 punktów.

Uczestnicy konkursu musieli wykazać się wiedzą z zakresu znajomości najważniejszych dat w historii Polski, rozpoznawali sylwetki Wielkich Polaków i potrafili wskazać polskie zabytki oraz tytuły znanych polskich legend.

I miejsce zajął uczeń z kl. IVa - Paweł Kownacki (47 pkt.)
II miejsce ex aequo zajęli uczniowie z kl. IVc - Mikołaj Jachimowicz (45 pkt) i Piotr Romankiewicz (45 pkt.)
III miejsce zajął uczeń z kl. IV c - Franciszek Skrzypczak (43 pkt.)

Wyróżnienia otrzymali:
Jan Pudliszewski z kl. IVd (42 pkt.)
Adam Pudliszewski z kl. IVd (40 pkt.)

Uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców, które im wręczył Pan Dyrektor Sławomir Klementowski.

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie.