Thursday, 16.11.2017

Wycieczka

klas trzecich

7 listopada klasy III b oraz III e wzięły udział w warsztatach kulinarnych w szkole gotowania dla dzieci Ence Ręce w Zielonej Górze.  Dzielnie obierały i kroiły warzywa (chociaż  z cebulą  wcale nie było łatwo), wyrabiały i wałkowały ciasto drożdżowe, miksowały pieczoną dynię. Pod okiem pań instruktorek własnoręcznie przygotowały bardzo zdrowe i pyszne potrawy: zupę marchewkowo-buraczkową, grissini (rodzaj włoskiego pieczywa, które jest wyrabiane z drożdżowego ciasta), a na deser – miniserniczki dyniowe. Warsztaty zakończyły się wspólnym posiłkiem. Na koniec dzieci otrzymały karteczki z przepisami na zupę, grissini i serniczki i obiecały, że spróbują je przygotować w domu z rodzicami.

Tego samego dnia klasy odwiedziły również ogród botaniczny, mini zoo oraz bajkowy park zabaw. Dzieci zwróciły uwagę na ciekawe gatunki roślin i rozpoznawały te bardziej znane. Surykatki i prześliczne papużki wzbudziły ogólny zachwyt, a wspólna zabawa w parku sprawiła wszystkim wiele radości.