Thursday, 16.11.2017

Wielka uroczystość

- apel z okazji Święta Odzyskania Niepodległości

10 listopada, w przeddzień Święta Odzyskania Niepodległości, cała szkolna społeczność Jedynki wzięła udział w uroczystym apelu przygotowanym z tej okazji przez uczniów klas VD i IIIF oraz ich wychowawców, D. Chruściel i R. Bamber.

Program artystyczny pod tytułem „Drogi do niepodległości” miał charakter montażu słowno–muzycznego. Widzowie wysłuchali recytacji wierszy patriotycznych, które w poetycki sposób przybliżyły uczestnikom wydarzenia związane z walką o niepodległość narodu polskiego. Serca młodych i dorosłych widzów poruszyły między innymi takie pieśni jak „Rota”, „Warszawianka ” i „Flaga”. Inscenizację zakończyło wspólne odśpiewanie piosenki:

„Jak długo w sercach naszych choć kropla polskiej krwi
jak długo w sercach naszych miłość ojczyzny tkwi
stać będzie kraj nasz cały/ stać będzie Piastów gród
zwycięży orzeł biały, zwycięży polski lud.”

Takie apele pozostawiają po sobie niezatarte wrażenie i uczą patriotyzmu. Jesteśmy Polakami, a to wielkie i ważne słowo.

W sobotę 11 listopada 2017r. przedstawiciele społeczności szkolnej wzięli udział w gminnych obchodach Święta Niepodległości.