Monday, 06.11.2017

Chór Cantabile

- 35-lecie powstania

,,Piękna muzyka jest uniwersalnym językiem,
który mówi bezpośrednio z serca do serca,
poza murami i poza granicami narodów.”

Pius XII

Jubileusz Chóru Cantabile

Miło nam zakomunikować, że 4 listopada 2017 r. w dawnym Zborze Kalwińskim w Sulechowie miała miejsce niezwykle miła uroczystość związana z 35-leciem Chóru Cantabile, który powstał w 1982 roku przy Sulechowskim Ośrodku Kultury i Sportu. W ciągu tego okresu zespół wraz z dyrygentem Bernardem Grupą opracował wiele utworów wokalnych i koncertował w kraju i za granicą m. in. w Niemczech, Holandii, Belgii, Anglii, na Litwie, Ukrainie i na Węgrzech.

Dla naszej szkoły to ważne wydarzenie, bowiem dwie nauczycielki ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Sulechowie: pani Elżbieta Giez i pani Anna Gmiąt od wielu lat są członkami chóru i godnie reprezentują naszą placówkę, z czego jesteśmy bardzo dumni. Dlatego podczas ich Jubileuszu 35-lecia nie mogło zabraknąć w sali widowiskowej dawnego Zboru Kalwińskiego członków grona pedagogicznego oraz uczniów.

To ważny moment dla naszej szkoły, gdyż pani Anna Gmiąt otrzymała z rąk Wicewojewody Lubuskiego Roberta Palucha i Burmistrza Sulechowa Ignacego Odważnego Brązowy Medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis", który został podpisany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotra Glińskiego.

To wyjątkowe odznaczenie nadawane jest osobom szczególnie wyróżniającym się w dziedzinie twórczości artystycznej i działalności kulturalnej.

Gratulujemy Pani Aniu!

Życzymy dalszych sukcesów całemu Chórowi Cantabile, a zwłaszcza pani Elżbiecie Giez i pani Annie Gmiąt.