Monday, 23.10.2017

Warto pomagać

- audycja radiowa

21 października br. uczniowie z kl VII c, Jagoda Jurewicz, Zuzanna Rysiak, Tomasz Miter i Marcel Łucarz wzięli udział w nagraniu audycji radiowej w Regionalnej Rozgłośni Radiowej "Radia Zachód" w Zielonej Górze.

Gościem siódmoklasistów był pan Jan Kowalczyk – Honorowy Obywatel Sulechowa, który od wielu lat kieruje Oddziałem Rejonowym Polskiego Czerwonego Krzyża i jest Przewodniczym Lubuskiej Okręgowej Rady Honorowego Krwiodawstwa PCK. Ponadto sam jest bardzo aktywnym krwiodawcą, instruktorem pierwszej pomocy, a także wolontariuszem PCK i organizatorem wielu akcji i zbiórek społecznych.

Tym razem rozmowę z naszymi uczniami prowadziła pani Joanna Głodecka. Zuzia, Jagoda, Tomek i Marcel mówili o udzielaniu pierwszej pomocy, krwiodawstwie, pomaganiu i otwieraniu serca na problemy innych ludzi. Pan Kowalczyk na antenie opowiadał o działalności PCK i zachęcał do włączania się do różnych akcji związanych z pomaganiem innym.

Młodzież wspominała o wielu możliwościach niesienia dobra. Od tego roku w naszej szkole rozpoczęło działalność Szkolne Koło Caritas, którego opiekunem jest pani Liliana Kurkowiak, więc może warto się do niego przyłączyć?

Zapraszamy do wysłuchania audycji.