Thursday, 19.10.2017

Wizyta w schronisku

dla bezdomnych zwierząt

Piątoklasiści z sulechowskiej Jedynki znowu działają. Tym razem pokazali, jak wielkie serca mają i 18 października 2017 roku odwiedzili schronisko dla bezdomnych zwierząt w Zielonej Górze. Uczniowie klasy VD pojechali tam ze swoją wychowawczynią panią Danutą Chruściel. Oczywiście, jak przystało na dobrych gości, nie pojechali tam z pustymi rękoma. Zawieźli psom i kotom kilka worków karmy, stare koce, kołdry, ręczniki. Idzie zima, więc wszystko to przyda się tym bezdomnym zwierzętom, które ktoś wyrzucił z domu, „zgubił” po drodze. Dzięki przeprowadzonej w szkole zbiórce pieniędzy na rzecz zwierząt w schronisku, VD udało się zgromadzić aż 370 zł. Skarbonka była bardzo ciężka. Dar serca ważył aż 3 kg i 100 gram.

Wizyta ta była dla piątoklasistów wielkim przeżyciem, bo nie można przejść obojętnie obok tylu par psich i kocich oczu patrzących smutnie, a jednocześnie z tęsknotą i oczekiwaniem na lepszy los. Najchętniej zabraliby je wszystkie do swoich domów. Musiał im jednak wystarczyć tylko spacer z Leonem.

Już dziś wiemy, że akcje powtórzymy!