Tuesday, 26.09.2017

Lekcja patriotyzmu

- spotkanie z drużynowym Kamilem Wiśniewskim

22 września br. uczniowie kl. Vb ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Sulechowie spotkali się z harcerzem, drużynowym Kamilem Wiśniewskim z Hufca Babimojsko-Sulechowskiego, który przygotował ciekawą prelekcję na temat wybuchu II wojny światowej.

Opowiadał piątoklasistom o wydarzeniach z 1 i 17 września 1939 r. oraz 1 sierpnia 1944 r. Przybliżył im w ten sposób ważne daty w historii Polski. W czasie spotkania uczniowie kl. V b mieli okazję dowiedzieć się, jaka była rola harcerzy w czasie powstania warszawskiego, a także poznać zadania współczesnego harcerstwa. Drużynowy Kamil Wiśniewski z Szarych Szeregów opowiadał także o zbiórkach harcerskich i różnych akcjach organizowanych przez harcerzy. Wspomniał również o turniejach "Zebra" i współpracy z Żandarmerią Wojskową, Strażą Pożarną i Policją.