Wednesday, 13.09.2017

Europejskie Dni Dziedzictwa

w Bibliotece Miejskiej

9. września 2017 r. uczniowie z klasy Vb mieli okazję uczestniczyć w bardzo interesującym spotkaniu zorganizowanym w Bibliotece Miejskiej w Sulechowie z okazji obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa. Zgodnie z decyzją Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego hasło przewodnie 25. edycji EDD w Polsce brzmi: „Krajobraz dziedzictwa – dziedzictwo krajobrazu”.

Na początku dyrektor Biblioteki Miejskiej w Sulechowie, pani Teresa Zawalna powitała Przewodniczącego Rady Miejskiej w Sulechowie, pana Stanisława Kaczmara i Kierownika Wydziału Spraw Społecznych, Oświaty, Kultury i Sportu, pana Wojciecha Sołtysa. Opowiedziała o głównych założeniach obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa. Gośćmi specjalnymi tej imprezy byli pracownicy Nadleśnictwa Sulechów: pani Anna Godlewska-Kiewlicz - Starszy specjalista Służby Leśnej ds. hodowli lasu i edukacji leśnej oraz pan Dariusz Semkło - Specjalista Służby Leśnej ds. stanu posiadania. Przygotowali oni interesującą prelekcję na temat polskiej przyrody, opowiadali o lesie, zwierzętach i roślinach, które są pod ochroną.

Dzieci miały okazje wziąć udział w konkursie, w którym do wygrania były wspaniałe nagrody ufundowane przez Nadleśnictwo Sulechów m.in. piękne atlasy grzybów, owadów, ptaków i parków narodowych.