Monday, 12.06.2017

Ostatnia audycja radiowa

w roku szkolnym 2016/2017

10. czerwca 2017 r. ostatni raz w tym roku szkolnym uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w nagraniu audycji w Regionalną Rozgłośnię Radiową "Radia Zachód" w Zielonej Górze.

Tym razem asystentami pani redaktor Elżbiety Wozowczyk-Leszko byli uczniowie z kl. IVb: Jagoda Kwaśniewska, Natalia Pieniążek, Jan Kozłowski , Aleksander Pęciak i Krzysztof Klementowicz.

Sobotnia audycja przy Kukułczej 1 w Zielonej Górze nawiązywała do Festiwalu Nauki, który odbył się 2 czerwca w naszej szkole. Mali radiowcy zachęcali słuchaczy do podróżowania po Polsce, poznawania smaków polskiej kuchni regionalnej, oglądania zabytków i wgłębiania się w historię naszej ojczyzny. Przedstawili informacje na temat polskich wynalazków i laureatów Nagrody Nobla.

Po audycji otrzymali gratulacje za dobre przygotowanie do audycji i spontaniczność. Pani redaktor stwierdziła, że jej asystenci, podczas nagrania "na żywo", czują się jak ryby w wodzie.