Wednesday, 08.02.2017

Bliżej legendy naszego regionu…

- historia wąwozu w Górzykowie

26 stycznia 2017 roku uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Sulechowie wybrali się do Biblioteki Miejskiej w Sulechowie, gdzie zapoznali się z prezentacją multimedialną dotyczącą historii wąwozu w Górzykowie.

Historię powstania prezentacji i etapy realizacji projektu omówił pan Zbigniew Trompa, mieszkaniec Górzykowa. Młodzież z zainteresowaniem wysłuchała historii dotyczącej dawnych mieszkańców oraz budowli z naszych okolic. Następnie obejrzała prezentację multimedialną pt. "Historia wąwozu w Górzykowie, czyli mroczna tajemnica lasu" przedstawiającą legendę dotyczącą wąwozu położonego  w lasach nieopodal Górzykowa. Opowieść ta zamieszczona była w "Szkicu do krajoznawstwa powiatu Sulechów – Świebodzin" z roku 1926. Tłumaczeniem niemieckiego tekstu zajął się pan Zbigniew Trompa.

Podczas prezentacji głosu użyczył pan Dariusz Kamys. Montażem i reżyserią projektu zajmowała się pani Anna Lewandowska-Zwiahel. Na koniec uczniowie mogli obejrzeć przepiękne zdjęcia, wykonane przez panią Sylwię Wawrzyniak-Bodnar, które powstały w górzykowskim lesie.