Wednesday, 28.09.2016

Audycja radiowa

"Z koleją za pan brat…"

24 września br. uczennice z klasy VI d: Julita Goryczko, Maria Namysł, Zofia Nowakowska, Marcelina Nowakowska, Katarzyna Judzińska i Natalia Czepiżak wzięły udział w nagraniu audycji radiowej w Regionalną Rozgłośnię Radiową "Radio Zachód" w Zielonej Górze. Mówiły o podróżowaniu pociągiem. Poruszyły bardzo ważną kwestię bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych.
Miały okazję porozmawiać z panem Mariuszem Olejniczakiem z Zakładu Linii Kolejowych PKP PLK w Zielonej Górze. Odpowiadał on na pytania dziewcząt z sulechowskiej Jedynki i opowiadał im o tegorocznej akcji "Szlaban na ryzyko", która związana jest z bezpiecznym przekraczaniem przejazdów kolejowych. Nie obyło się bez zagadek, na które odpowiadali mali słuchacze (nawet czteroletnie dziewczynki), a także nie zabrakło wiersza "Lokomotywa" J. Tuwima. Audycję możemy odsłuchać w dziale audycje.

Zapraszamy do obejrzenia Galerii