Wednesday, 28.09.2016

Pasowanie pierwszoklasistów

w Szkole Podstawowej Nr 1

22.09.2016 r. uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 1 w Sulechowie oficjalnie zostali przyjęci do grona społeczności uczniowskiej. Na uroczystość ślubowania przybyli Zastępca Burmistrza Sulechowa pani Danuta Jurzak, Przewodniczący Rady Rodziców pan Artur Skrok, dyrektor szkoły Sławomir Klementowski, wicedyrektor Elżbieta Niemira- Rysiak, wicedyrektor Katarzyna Światlak oraz rodzice uczniów.
Pasowanie odbyło się w holu budynku B Szkoły Podstawowej nr 1. Już od progu dzieciaki powitał napis "HURA PIERWSZAK TO JA". Pierwszoklasiści wspólnie ze starszymi kolegami z klas czwartych zaprezentowali program artystyczny przygotowany przez nauczycielki sulechowskiej Jedynki: Anetę Łazańską i Renatę Siemaszko, w którym wykazali się umiejętnością recytacji wierszy i śpiewu piosenek. Wiersze i piosenki wykonywane przez dzieci tematycznie związane były z obowiązkami ucznia, bezpieczną zabawą, radością uczenia się i poznawania świata. Rodzice, dumni ze swoich pociech, nagradzali dzieci gromkimi brawami. Pierwszoklasiści ślubowali być dobrym uczniem, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po ślubowaniu pan dyrektor pasował każdego pierwszaka na ucznia, gratulując i życząc samych sukcesów w długiej karierze szkolnej. Najmilszą chwilą dla dzieci było wręczenie pamiątkowych dyplomów i kubków z logo szkoły.
Ten uroczysty dzień uczniowie pierwszej klasy i ich rodzice będą długo wspominać.

Sylwia Bączkiewicz

Zapraszamy do obejrzenia Galerii