Wednesday, 20.04.2016

Gdzie Chrzest, Tam Nadzieja…

14 kwietnia br. w Bibliotece Miejskiej w Sulechowie odbyło się spotkanie upamiętniające "1050 rocznicę Chrztu Polski".

Jest to wydarzenie bardzo doniosłe w historii naszej państwowości.

Zaproszonych gości i uczestników spotkania powitała dyrektor Teresa Zawalna. Historię początków chrystianizacji państwa polskiego opowiedział Przemysław Mikołajczyk nauczyciel historii z Zespołu Szkół w Sulechowie, który przygotował prezentację multimedialną. „Chrzest Polski”.

Uczennice z kl. V d: Maria Namysł, Katarzyna Judzińska, Zofia Nowakowska, Marcelina Nowakowska i Nicole Sajnaj przygotowały krótki montaż słowno-muzyczny pod kierunkiem p. Sylwii Bączkiewicz.

Swój talent zaprezentowała także uczennica z kl. VI b, Roksana Wiśniewska, która zagrała krótki koncert na skrzypcach. Katarzyna Judzińska specjalnie na tę okazję zagrała utwór "Gdzie chrzest, tam nadzieja". Spotkanie ubarwił występ zespołu "Promyk" z Centrum Usług Socjalnych pod kierunkiem Magdaleny Szandurskiej.

Podczas spotkania głos zabrał Proboszcz Parafii pw. Podwyższenia Krzyża Św. ks. kan. Andrzej Szkwarek, który podziękował wszystkim osobom zaangażowanym w miejskie obchody 1050 rocznicy Chrztu Polski.

Zapraszamy do Galerii