Tuesday, 22.09.2015

Żywa lekcja

historii.
21 września br. uczniowie klas czwartych z inicjatywy p. Sylwii Bączkiewicz uczestniczyli w  żywej lekcji historii z udziałem  płk. rezerwy Zenona Brembora, zasłużonego sulechowianina, cenionego popularyzatora idei powstania wielkopolskiego na terenie województwa lubuskiego. Podczas spotkania dowiedzieli się, że z jego  inicjatywy nasza szkoła otrzymała imię generała Józefa Bema. Gość sulechowskiej Jedynki przyczynił się do założenia Sulechowskiego Koła Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego. Czwartoklasiści mieli okazję dowiedzieć się o dzieciństwie pana Brembora w czasie wojny i z chęcią zadawali gościowi pytania. Ta lekcja była wyjątkowa, bo uczniowie klas czwartych uczyli się na niej patriotyzmu i szacunku do tych, którzy walczyli za wolną  Polskę.

Zdjecie