Categories: Samorząd
      Date: Tuesday, 01.07.2014
     Title: Sprawozdanie z pracy samorządu szkolnego

Praca samorządu szkolnego przebiegała zgodnie z planem wychowawczym szkoły i kalendarzem imprez szkolnych. Samorząd szkolny podejmował również zadania wynikające z potrzeb szkoły.

Wykonał następujące zadania:

I. W ramach rozwijania samorządności w szkole we wrześniu przeprowadzono kampanię wyborczą kandydatów do pracy w samorządzie szkolnym. Zorganizowano i przeprowadzono wybory do samorządu szkolnego, w których udział wzięli uczniowie klas IV-VI.

II. Angażowano uczniów o zdobywania, rozwijania wiedzy, pobudzania do zdrowej rywalizacji , aktywnego spędzania czasu wolnego poprzez:

1. Konkursy:

a) Konkurs "Jeden z dziewięciu”- kl. IV-VI

b) Konkurs "Ada , to nie wypada”- klasy IV

c) Konkurs "Przysłowie prawdę Ci powie” - klasy V

d) Konkurs "Mam talent”- kl. I-VI

2. Zorganizowanie dyskoteki andrzejkowej kl IV- VI.

3. Zorganizowanie uroczystej akademii z okazji Konstytucji 3 Maja.

lll. Kształtowanie, pobudzanie empatii,pomocy ,, słabszym” poprzez:

1. Pomoc charytatywną:

a) udział szkoły w akcji "Żonkilowe Pola Nadziei” - 400 zł przekazano hospicjum w Zielonej Górze.

2. Akcję Towarzystwa Nasz Dom - Góra Grosza, w wyniku zbiórki drobnych nominałów zebrano 871zł,03 gr.

3. Wolontariat- akcja fundacji łódzkiej ,, Dziewczynka z zapałkami” W ramach tej akcji 26 uczniów sprzedawało baśniowe zapałki w markecie Netto w miesiącach IX, X, XI XII roku 2013 oraz III, IV i V roku 2014. Zebrano 3152,05 zł.

IV. Prowadzona jest kronika samorządu szkolnego i link internetowy. Opiekun samorządu szkolnego dziękuje Dyrekcji, Wszystkim nauczycielom( szczególnie pani Beacie Hoć, paniom z biblioteki szkolnej - A. Koniecznej, A. Gmiąt - większość konkursów organizowana była wspólnie z biblioteką szkolną, p. B. Halasz - za pomoc w akcji Góra Grosza) za okazaną pomoc, przychylność i wsparcie w realizacji podjętych zadań.