Categories: Gazetka Klex
      Date: Monday, 20.12.2010
     Title: Śladami symboli
Śladami symboli

10 listopada o godzinie 10.00 w hali sportowej SP – 1 rozpoczął się apel z okazji Święta Niepodległości. Uroczystość rozpoczęło wprowadzenie sztandaru szkoły przez poczet sztandarowy złożony z wzorowych uczniów klas szóstych. Następnie odśpiewaliśmy hymn państwowy, po czym uczniowie z klasy IV D krótko opowiedzieli o dniu, w którym Polska odzyskała niepodległość. Część artystyczna zaczęła się od występu szkolnego zespołu wokalnego. Inscenizacja przygotowana z tej okazji nosiła tytuł „Ścieżki niepodległości”.
Rozpoczął ją bardzo mocny akcent symboliczne rozdarcie polskiej flagi przez trzech zaborców: Niemców, Rosjan i Austriaków. Widzowie wysłuchali również 3 piosenek: „Pałacyk Michla”, „Pamięć w nas” oraz „Uwięziony ptak nie śpiewa” w wykonaniu Kai Buraczewskiej, która wszystkich urzekła swoim przepięknym lirycznym głosem. Wszystkie role były dopracowane, ale przedstawienie zaskoczyło nas swoją symboliką. Dało nam wiele do myślenia.

Jakub Gwizdała VIc