Categories: Aktualności
      Date: Friday, 27.09.2019
     Title: Digital Kids
Zaprogramuj misję na Marsa

Nasza szkoła została zakwalifikowana do projektu „Digital Kids - Zaprogramuj misję na Marsa!” współfinansowanego przez UE. Projekt ma na celu wzmocnienie kompetencji cyfrowych kadry pedagogicznej oraz uczniów z klas I-III, a także doposażenie w sprzęt rozwijający uzdolnienia i praktyczne umiejętności kodowania. W ramach projektu zostaną przeprowadzone szkolenia z programowania dla nauczycieli oraz zajęcia dla uczniów klas młodszych. Na realizację projektu szkoła otrzymała komputer przenośny, tablety, robota Dash, zestawy klocków edukacyjnych Lego Education WeDo 2.0, zestawy klocków do programowania Scottie Go! oraz drukarki 3D. Wykorzystany sprzęt wraz z oprogramowaniem zostanie przekazany na własność szkoły.