Categories: Aktualności
      Date: Thursday, 03.11.2016
     Title: "Mistrz Pięknego Czytania"
- Mamy MISTRZA!

26 października 2016 r. w Zespole Szkól w Sulechowie odbyła się IV edycja Gminnego Konkursu "Mistrz Pięknego Czytania".
Naszą szkolę reprezentowało troje uczniów: Eliza Rosolska z kl. V b, Radosław Załucki z kl. V b i Aleksandra Butkiewicz z kl. VI d.
W tym roku konkursowi przyświecało hasło "W literackim świecie Henryka Sienkiewicza".

W I etapie uczestnicy czytali w ciągu trzech minut fragment przygotowanego przez siebie utworu H. Sienkiewicza. W II etapie uczniowie prezentowali wylosowany fragment książki w/w pisarza.
Jury oceniało m.in. dykcję, płynność czytania, dbałość o prawidłowe przestankowanie i intonację. Uczestników konkursu oceniała komisja konkursowa, w skład której weszli nauczyciele języka polskiego i nauczyciele bibliotekarze.

Zwyciężczynią Konkursu Gminnego została uczennica sulechowskiej Jedynki - Eliza Rosolska, zdobywając tytuł "Mistrza Pięknego Czytania", zaś Radosław Załucki otrzymał wyróżnienie w konkursie.

Gratulujemy!