Tuesday, 28.02.2017

Z poprawną polszczyzną

na co dzień - audycja radiowa.

21. lutego przypada Dzień Języka Ojczystego, dlatego uczniowie z naszej szkoły: Zuzanna Rysiak, Jagoda Jurewicz, Teresa Bąkowska i Tomasz Miter z kl. VI c udali się w sobotę, 25. lutego 2017 r. do Regionalnej Rozgłośni Radiowej "Radia Zachód" w Zielonej Górze na nagranie audycji poświęconym językowi ojczystemu.

Mieli okazję porozmawiać z neurologopedą, panią Aleksandrą Piechowską. Gość specjalny pani redaktor, Elżbiety Wozowczyk-Leszko mówił o tym, jak należy poprawnie wypowiadać się, jak ważna jest dykcja i prawidłowe oddychanie podczas wypowiadania się.

Szóstoklasiści przedstawili łamańce językowe, z którymi niejeden uczeń ma kłopoty. W trakcie nagrania audycji dzieci z zielonogórskich przedszkoli mówiły o języku ojczystym. Z ich wypowiedzi wynikało, że to jak mówimy, świadczy o naszej kulturze. Przedszkolaki zwracały uwagę na niechlujne i niewyraźne mówienie.

Pointą audycji było to, by używać poprawnej polszczyzny na co dzień.

Zapraszamy do wysłuchania audycji.