Wednesday, 08.02.2017

Zamknięty Rok Sienkiewicza

- konkurs w Szkolnej Bibliotece "Jedynki"

16 stycznia 2017 r . w Szkolnej Bibliotece odbył się Konkurs "Życie i twórczość Henryka Sienkiewicza".
Wzięło w nim udział 7 uczniów z klas szóstych. Uczestnicy konkursu musieli się wykazać wiedzą dotyczącą życiorysu laureata literackiej Nagrody Nobla, a także znać twórczość pisarza. Celem konkursu była popularyzacja twórczości Henryka Sienkiewicza i wiedzy o pisarzu, a także rozbudzanie wrażliwości i smaku artystycznego poprzez obcowanie z jego twórczością.

Konkurs przeprowadzono zgodnie z harmonogramem działań zawartych w programie "Polubić czytanie" przewidzianych do realizacji w roku szkolnym 2016/2017.
Nagrody zostały ufundowane przez Radę Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 1 w Sulechowie.

Oto zwycięzcy:
I miejsce - Zofia Nowakowska z kl. VI d