Tuesday, 15.11.2016

Żywa lekcja historii

- z Panem Henrykiem Wojciechowskim

15. listopada 2016 r. uczniowie las czwartych spotkali się z panem Henrykiem Wojciechowskim, mieszkańcem Sulechowa, który należy do Stowarzyszenia Polaków Poszkodowanych przez III Rzeszę.

Gość czwartoklasistów wspominał swoje dzieciństwo. Opowiedział uczniom, że był jednym z siedemdziesięciorga dzieci polskich w wieku 7-14 lat przeznaczonych w czasie wojny do zniemczenia w ramach akcji germanizacji. W Niemczech przebywał do 1945r. Uczniowie z klas czwartych z zainteresowaniem słuchali opowieści pana Henryka.
Aktywnie wzięli udział w tej "żywej lekcji historii", mając możliwość zadać pytania świadkowi wojny, by móc dowiedzieć się, jak wyglądało dzieciństwo dziecka, które przeżyło wojnę.

Na koniec spotkania podziękowano panu Henrykowi gromkimi brawami za ciekawą prelekcję i wręczono kwiaty. Niektórzy uczniowie byli taki zainteresowani historią wojny, że z zainteresowaniem oglądali dokumenty i pamiątki, które gość przyniósł na spotkanie.

Podziękowano także pani Małgorzacie Żarowskiej, mamie ucznia z kl. IV b, która pomogła w zorganizowaniu spotkania.