Wednesday, 02.11.2016

"W zdrowym ciele zdrowy duch"

- Zdrowa zabawa dla przedszkolaków.

18 października 2016 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Sulechowie odbył się turniej dla przedszkolaków, w którym wzięły udział drużyny reprezentujące oddziały przedszkolne z naszego miasta.
W szranki stanęły: Przedszkole nr 5 "Bajkowe Przedszkole Misia Uszatka", Przedszkole nr 6 "Tęczowa Szóstka", Przedszkole nr 7 "Pod Muchomorkiem", Niepubliczne Przedszkole "Gucio", Przedszkole Niepubliczne "Dobra Wróżka", oddział przedszkolny ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Sulechowie i oddział przedszkolny ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Sulechowie.
Organizatorką całego przedsięwzięcia była p. Elżbieta Giez, która przygotowała mnóstwo ciekawych konkurencji m.in.: slalom z rzodkiewką, wyścig po zdrowie, witaminki z talerzyka, kalambury, zdrowa woda.
Nad prawidłowym przebiegiem zdrowych zawodów czuwała p. Anna Gmiąt, która prowadziła imprezę. Nad całością czuwało jury, w skład którego weszli p. Wojciech Sołtys - Kierownik Wydziału Spraw Społecznych, Oświaty, Kultury i Sportu w Urzędzie Miejskim i dyrektorzy wszystkich przedszkoli.
Podczas zabawy dzieciom towarzyszyły owoce i warzywa, którymi organizatorzy częstowali je w czasie turnieju.  Trzeba przyznać, że przedszkolaki podczas zabawy wykazały się nie tylko doskonałą sprawnością ruchową, ale i ogromną wiedzą dotyczącą zdrowego trybu życia. Wszystkie drużyny nagrodzono pucharami i dyplomami.

Najlepsze okazały się następujące ekipy:
- I miejsce zajęło Przedszkole Niepubliczne "Dobra Wróżka",
- II miejsce zajęło Przedszkole nr 6 "Tęczowa Szóstka",
- III miejsce zajął oddział przedszkolny SP1

Gratulujmy wszystkim drużynom! Najważniejsza była przecież dobra zabawa.