Wednesday, 04.05.2016

Wielkie dyktando ’2016

i Gminny Mistrz Ortografii

Już po raz dziewiętnasty spotkali się w gościnnych progach sulechowskiej Jedynki szkolni mistrzowie ortografii. Po zaciętej walce z ortograficznymi „bykami” we własnych szkołach, przyszedł czas, by ci najlepsi z najlepszych przystąpili do potyczek z językiem polskim podczas wielkiego dyktanda w SP-1, którego autorką była Danuta Chruściel.
Uczestnicy konkursu łamali sobie głowy i wylewali siódme poty pisząc tekst o „nieomal cud dziewczynie z kasztanowatordzawymi puklami i migdałokształtnymi oczyma, która łkała niepowstrzymanym półszlochem niemalże bez przestanku przez pół godziny, by nagle, ni stąd, ni zowąd, roześmiać się w głos”.

Pierwsze miejsce i tytuł Gminnego Mistrza Ortografii ’2016 zdobył uczeń z SP-CigaciceAdrian Rudnicki, wicemistrzynią została Oliwia Włodarczak z SP-1 , a III miejsce zdobyła Wałukiewicz Weronika z ZS w Sulechowie.

Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy za rok na XX jubileuszowy konkurs!

Zapraszamy do Galerii