Monday, 11.04.2016

konkursu recytatorskiego

17 marca 2016r. w Sulechowskim Domu  Kultury odbyły się eliminacje gminne  Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego.

W eliminacjach wzięło udział 44 uczestników reprezentujących Szkołę Podstawową nr 1 w Sulechowie, Szkołę Podstawową nr 3 w Sulechowie, Szkołę Podstawową w Kalsku, Szkołę Podstawową w Bukowie, Gimnazjum nr 2 w Sulechowie oraz Gimnazjum nr 3 w Sulechowie.

Komisja w składzie: Marzena Kielar - animator kultury SDK Sulechów, Teresa Zawalna - Dyr. Publicznej Biblioteki Gminy Sulechów, Magdalena Dziurman - członek kółka teatralnego UTW przy SDK Sulechów wyłoniła laureatów.

Jury podkreślało wysoki poziom występów, chwaliło zarówno dobór repertuaru, jak i sposób interpretacji recytowanych utworów.

Do kolejnego etapu zakwalifikowali się:

W kategorii klas I-III

Paweł Szuster (SP 1 Sulechów), klasa I

Aleksander Skrok (SP 1 Sulechów), klasa I

W kategorii klas IV-VI

Julia Napieralska (SP 1 Sulechów), klasa VI

W/w uczniowie będą reprezentować naszą gminę na eliminacjach powiatowych, które odbędą się w Miejsko - Gminnym Ośrodku Kultury w Nowogrodzie Bobrzańskim, 22 kwietnia 2016 r.

Serdecznie  gratulujemy zwycięzcom, zwłaszcza z naszej szkoły, ich opiekunom pani Danucie Chruściel i pani Reginie Bamber oraz Rodzicom.

Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki za sukces w kolejnym etapie konkursu.