header photo
Thursday, 26.11.2015

Udane występy akrobatów

Dla akrobatów miesiąc listopad był bardzo intensywny pod względem startów.

W dniach 6- 8 listopada w Łańcucie na Międzynarodowych zawodach Grand Prix im. Stanisława Geronia bardzo udany start miała dwójka dziewcząt w składzie Aleksandra Król (Jedynka Sulechów) oraz Martyna Kufel (ZKS Akrobata). Dziewczęta startowały w kategorii Age Group i zakwalifikowały się do finału zajmując 7 lokatę.

Od 13 do 15.11 w Zielonej Górze odbywały się Ogólnopolskie Zawody Młode Talenty, w których udział wzięło 270 zawodników z całej Polski. Wśród nich znaleźli się także uczennice naszej szkoły: Lena Frybel, Natalia Pieniążek oraz Nikola Kwiatkowska. Dziewczęta prezentowały się w skokach na trampolinie w klasie młodzieżowej. Był to pierwszy w ich życiu start na tak poważnej imprezie. Najlepszy wynik uzyskała Nikola Kwiatkowska kwalifikując się do ścisłego finału i zajmując ostatecznie 7 pozycję. Koleżanki z klasy zajęły dalsze miejsca Natalia Pieniążek 14, Lena Frybel 16 miejsce.

W Świdnicy w województwie dolnośląskim odbyły się Międzywojewódzkie Zawody w Akrobatyce Sportowej. Start można zaliczyć do bardzo udanych, gdyż akrobaci przywieźli 5 medali, w tym 4 złote i jeden srebrny. Na najwyższych stopniach podium stawali Bartłomiej Miś w ćwiczeniach indywidualnych chłopców, Zuzanna Derlatka w ćwiczeniach indywidualnych dziewcząt, Marek Marczak, Antoni Matuszewski w dwójkach chłopców oraz trójka Nicole Sajnaj, Natalia Kutrowska i Jagoda Kwaśniewska. Medal srebrny zdobył Alex Chwojnicki w ćwiczeniach indywidualnych chłopców. Trójka dziewcząt w składzie Jagna Heyduk, Natalia Oświecimska i Kinga Worosz uplasowała się tuż za podium. Wszyscy startowali w kategorii klasy młodzieżowej.

W okresie międzystartowym mieliśmy przyjemność występować w Publicznej Bibliotece Gminy Sulechów z okazji Dnia Seniora. Występ grupy bardzo się podobał i został nagrodzony gromkimi brawami. Osiągnięte wyniki świadczą, że w zawodnikach jest ogromny potencjał, a kolejne starty mogę zaowocować jeszcze lepszymi rezultatami.