Tuesday, 17.11.2015

Przysłowia mądrością narodów

14 listopada br. uczennice z kl. V d wzięły udział w nagraniu audycji w Regionalnej Rozgłośni Radiowej "Radio Zachód".

Tym razem asystentkami p. redaktor Elżbiety Wozowczyk-Leszko były: Zofia Nowakowska, Marcelina Nowakowska, Nicole Sajnaj i Monika Matacz.

Dziewczęta rozmawiały o polskich przysłowiach i ich pochodzeniu. Na antenie wyjaśniały znaczenie wielu polskich powiedzonek, frazeologizmów, a także zadawały zagadki małym słuchaczom. Przedstawiły też wyniki badań na temat przysłów, które w ramach zadania z języka polskiego przeprowadziły wśród swoich kolegów, nauczycieli, rodziców i dziadków. Niejeden słuchacz miał twardy orzech do zgryzienia i łamał sobie głowę, by rozwiązać te trudne językowe łamigłówki.

Zdjecie