Friday, 13.11.2015

Pamiętamy o Święcie Niepodległości

11 listopada 2015 r. rozpoczęły się w Sulechowie uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości.

Pierwszym jego punktem była msza w intencji Ojczyzny. Następnie uczestnicy obchodów przeszli na Plac im. Biskupa Wilhelma Pluty. Pod Pomnikiem Chwały Oręża Polskiego nie zabrakło również pocztu sztandarowego z naszej szkoły w składzie: Inka Sobczak, Bryan Gackowicz i Amelia Biskup. Tradycyjnie burmistrz Sulechowa Ignacy Odważny odczytał okolicznościowe przemówienie.

Na zakończenie młodzież z sulechowskich szkół wraz z harcerzami hufca sulechowsko - babimojskiego ZHP zaprezentowali krótki przegląd pieśni patriotycznych. Występ uczniów z naszej szkoły był możliwy dzięki zaangażowaniu p. Anny Gmiąt i p. Alicji Zjawin, które przygotowały dzieci do tego patriotycznego widowiska. Mieszkańcy zgromadzeni na placu gromkimi brawami podziękowali dzieciom za piękny występ w duchu patriotycznym.

Zapraszamy do obejrzenia Galerii