Tuesday, 28.04.2015

20 marca 2015 r.

Szkoła Podstawowa nr 1 w Sulechowie naukowo przywitała w tym roku  pierwszy dzień wiosny. Już po raz drugi  odbył się Festiwal Nauki pod tytułem „Wiosenny Szczyt Kultury”. Celem imprezy było przybliżenie wybitnych wynalazców i ich dzieł, oraz słynnych odkrywców.

Tego dnia hala „Jedynki” zamieniła się w „laboratorium wiedzy” . Każda z klas miała zaprezentować w niebanalny sposób wylosowany wynalazek i jego twórcę. Pomysłowości nie było końca. Klas IVa wjechała czerwonym SAMOCHODEM. Klasa IVb przytachała ogromne RADIO. Klasa IVc zrobiła nam zdjęcia  APARATEM FOTOGRAFICZNYM. Klasa IVd odkurzyła naszą wiedzę ODKURZACZEM. Klasa Va wykonała do nas TELEFON . Klasa Vb przeprosiła za usterki w swoim TELEWIZORZE. Klasa Vc puściła do nas oko spod OKULARÓW. Klasa VIa pokazała moc obliczeniową swoich KOMPUTERÓW . Klasa VIb oświeciła nas ŻARÓWKĄ. Klasa VIc zatoczyła historię kołem … ROWEROWYM.

Odbyły się również pokazy rożnych ciekawych doświadczeń.

Poznaliśmy sylwetki wielkich odkrywców, takich jak Mikołaj Kopernik, Maria Skłodowska-Curie i ich dokonań.  Dużą popularnością cieszyły się stanowiska ze starym sprzętem. Po prezentacjach klas odbyło się szereg konkurencji i zabaw związanych z poznanymi odkrywcami, wynalazcami, historią wynalazków oraz konkurencji zręcznościowych. Dodatkową atrakcją, zafundowaną nam przez naturę, było częściowe zaćmienie Słońca.
Wszyscy bawili się fantastycznie.

Zapraszamy do obejrzenia wideo-prezentacji z Dni Nauki w SP1.
(po kliknięciu na link otworzy się okno umożliwiające zapis pliku wiosna.wmv)

Karin Piotrowiak – koordynator Festiwalu Nauki